Aktualności

Nabory do sekcji Judo Legia Warszawa

Nabory do sekcji Judo Legia Warszawa

Nabory do sekcji Judo Legia Warszawa

Dla nowych osób:
– zapisy są przyjmowane tylko i wyłącznie drogą mailową (w tytule prosimy wpisywać nr grupy oraz imię i nazwisko uczestnika np. U1 Karol Nowak) na info@judo.legia.com. Mail powinien zawierać następujące informacje: nr grupy, do której docelowo chcą Państwo dołączyć, imię i nazwisko dziecka, datę urodzenia oraz dane kontaktowe do rodzica.

*numer grupy – w harmonogramie każda grupa ma swój numer np. U1, U5, U7 itd.
*grupa docelowa – prosimy wybierać grupę, do której docelowo chcą Państwo dołączyć (a nie np. przyjść na zajęcia próbne w sobotę, podczas gdy w rzeczywistości chcą Państwo uczestniczyć w treningach w tygodniu). W klubie mamy kilku trenerów, każdy ma swój temperament i styl prowadzenia zajęć i zależy nam, żeby dziecko już na pierwszym treningu zapoznało się z trenerem.

Chcielibyśmy również uniknąć takich sytuacji, w których Państwo zapiszą się na trening próbny w inny dzień niż grupa docelowa, a później okaże się, że w grupie docelowej nie będzie już miejsc.

Nasze zajęcia skierowane są do dzieci, które ukończyły 4 lata. Młodszych dzieci do klubu nie przyjmujemy.

Harmonogram zajęć:
– w harmonogramie przy każdej z grup znajduje się informacja o długości trwania treningu (np. 40 lub 60 minut) oraz informacja o ilości treningów w tygodniu. Grupa oznaczona (1) przy nazwie grupy (typu Funny Judo, Judo) ma jeden trening w tygodniu, (2) – dwa treningi w tygodniu – prosimy wybierać grupę z odpowiednią ilością treningów. Jeśli chcą Państwo by dziecko uczęszczało raz w tygodniu, to proszę wybrać grupę z (1), a jeśli dwa (2). Z doświadczenia wiemy, że jeśli dziecko będzie chodziło raz w tygodniu do grupy, która ma zajęcia 2 razy to po krótkim czasie będzie widać różnicę i oprócz tego, że dziecko będzie na tym traciło, to grupa też. Nie ma możliwości chodzenia raz w tygodniu do grupy mającej treningi dwa razy w tygodniu.

Trening próbny:
– na treningu próbnym dziecko musi mieć strój sportowy (koszulka + spodenki – ważne by były bez suwaków lub guzików, długość nogawek nie ma znaczenia), obuwie na zmianę (dzieci ćwiczą na bosaka, ale poruszają się po klubie w zmienionym obuwiu, dzięki temu nie wnoszą również brudu na matę – preferowane obuwie typu klapki, crocsy, japonki), butelkę 0,5 l. wody (bardzo prosimy o zwrócenie uwagi co piją dzieci – unikamy wód słodzonych typu woda cytrynowa/truskawkowa itp., soków i napoi gazowanych).

Rodzice nie przebywają na sali treningowej:
– jedną z zasad w naszym klubie jest nieprzebywanie rodziców przy macie podczas treningów. Zdajemy sobie sprawę z tego, że na samym początku może to być trudne, ale staramy się, żeby dzieci przyzwyczajały się do trenera, podczas zajęć zwracały uwagę na kolegów i trenera a nie na rodziców, którzy siedzą wkoło maty. Każdy pierwszy trening w miesiącu jest dla Państwa otwarty. Po okresie przejściowym, czyli około miesiąca trenerzy będą egzekwowali tą zasadę. Z doświadczenia wiemy, że dzieci dużo lepiej koncentrują się na zajęciach, gdy rodzica nie ma w pobliżu. Przy salach przygotowane są dla Państwa ławeczki, gdzie mogą Państwo przeczekać trening.

Toaleta:
– prosimy pamiętać by przed zajęciami pójść z dzieckiem do toalety, żeby nie było potrzeby wychodzenia w trakcie treningu. Prosimy również o pokazanie dziecku, gdzie znajduje się toaleta.

Dokumenty członkowskie:
– po odbyciu treningu próbnego należy pobrać z Klubu lub strony internetowej dokumenty członkowskie (deklarację członkowską, statut, regulamin i warunki uczestnictwa) i złożyć przed kolejnymi zajęciami u trenera lub pracownika klubu. Następnie do miesiąca czasu należy złożyć zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uczęszczania na zajęcia sportowe z elementami judo – zaświadczenie może być na druku od lekarza – dotyczy to grup funny judo. W przypadku dzieci starszych, dołączających do grupy JUDO niezbędne będzie wykonanie badań sportowych w Poradni Medycyny Sportowej, takie badania mają ważność 6 miesięcy.

Ubezpieczenie:
– każde dziecko u nas w klubie musi wykupić ubezpieczenie – dokładny koszt podamy na początku września, ale powinniśmy się zmieścić w kwocie do 30 zł na rok (czyli 12 miesięcy od momentu opłacenia). Ubezpieczenie to obejmuje tylko nasze zajęcia oraz udział we współzawodnictwie. W związku z tym, że dzieci są zazwyczaj ubezpieczone w placówkach oświatowych (przedszkola lub szkoły) albo prywatnie, ubezpieczenie to obejmuje minimum związane z treningami judo. Bardzo często nasze zajęcia są traktowane jako sport wysokiego ryzyka i są wyłączane spod innych ubezpieczeń, dlatego wykupienie ubezpieczenia u nas jest obowiązkowe. W skali roku jest to niewielka kwota, a zarówno my jak i Państwo mamy pewność, że dzieci są ubezpieczone.

Pakiet startowy:
W związku z pozyskaniem partnera jakim jest Legia Warszawa w naszym klubie wprowadzone są pakiety startowe. Wszyscy uczestnicy zajęć są zobowiązani do posiadania judogi firmy Adidas, która będzie się znajdowała w pakiecie startowym. Pakiet startowy jest obowiązkowy dla wszystkich, jego koszt wynosi 150 zł (w przypadku zamawiania judog do 150 cm) oraz 200 zł (w przypadku pakietów z judogami od 160 cm wzwyż). Termin zakupu takiego pakietu to maksymalnie 3 miesiące od przystąpienia do Klubu. Dzięki temu wiemy, że wszystkie dzieci będą miały odpowiednie judogi, z logo i herbem klubu. Wcześniej zdarzało się, że dzieci posiadały judogi różnych firm, które jakościowo bardzo się od siebie różniły, a co za tym idzie utrudniały trening innym uczestnikom i były mniej wytrzymałe. W skład pakietu startowego oprócz judogi wchodzi: koszulka klubowa, plastron na judogę (spersonalizowana naszywka) oraz smycz klubowa.

Rezygnacja z członkostwa:
– rezygnacja z członkostwa w klubie musi mieć formę pisemną – poprzez formę pisemną rozumiemy pismo lub jego skan przesłany na adres korespondencyjny klubu lub adres mailowy
– samo zaprzestanie przychodzenia na treningi nie jest równoznaczne z rezygnacją z członkostwa, obowiązek opłacania składek mija w momencie złożenia rezygnacji
– aby rezygnacja została przyjęta muszą być uregulowane wszystkie zobowiązania wobec klubu (płatności)

Nabory do klubu prowadzimy przez cały rok, przez wzgląd na jakość zajęć to sekcja i trener ostatecznie podejmują decyzję do której grupy może dołączyć nowy uczestnik.

Czytaj więcej