O klubie Judo Legia Warszawa
“Wszystko co nas otacza, kiedyś przemija”. Ta bardzo stara prawda oczywiście nie zrobiła wyjątku dla mojej kariery sportowej, jednak nikt i nic nie jest w stanie odebrać mi miłości i pasji, którą czuję dla mojego ukochanego, wyjątkowo cudownego sportu jakim jest JUDO.
Najprostszym i najbardziej naturalnym sposobem kontynuowania mojej największej przygody było otworzenie swojego dojo i przekazywanie swojej wiedzy młodym uczniom i godnym następcom. Wierzę, że oprócz wielu wspaniałych przyjaźni i niezapomnianym chwil, uda mi się wychować medalistów Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy i oczywiście Igrzysk Olimpijskich.” – Krzysztof Wiłkomirski
Klub Judo Legia Warszawa działa nieprzerwanie od 2009 roku, obecnie prowadzimy zajęcia judo w sześciu lokalizacjach:
- URSYNÓW ul. Koncertowa 4 (Gimnazjum nr 92, okolice metra Ursynów)
- URSYNÓW ul. Lokajskiego 3 (Gimnazjum nr 95, okolice metra Natolin)
- PRAGA PŁD. ul. Umińskiego 12 (SP 312, Gocław)
- MOKOTÓW ul. Grottgera 22 (SP 98)
- WILANÓW ul. Ledóchowskiej 10 (SP 358)
- CHOTOMÓW ul. Partyzantów 23 (Gimnazjum Publiczne im. Orła Białego)
Serdecznie zapraszamy chłopców i dziewczynki, od 4 roku życia, do rozpoczęcia swojej przygody z judo w naszym klubie!
Kontakt:
792 080 093
info@judo.legia.com
Trenerzy
Krzysztof Wiłkomirski
Założyciel Klubu i obecnie pełniący funkcję prezesa w Judo Legia Warszawa, trener judo klasy mistrzowskiej. Absolwent Wyższej Szkoły Gospodarowania Nieruchomościami w Warszawie na kierunku Administracja i Ekonomia. Wieloletni zawodnik klubu AZS UW, obecnie reprezentuje barwy Legii Warszawa. Brązowy medalista mistrzostw świata (2001) i Europy (2003), 11-krotny mistrz Polski seniorów. Dwukrotny uczestnik igrzysk olimpijskich Ateny 2004 oraz Pekin 2008. Współautor książki edukacyjnej dla dzieci pt. „Judo – nie tylko dla dzieci”, opisującej podstawy tej dyscypliny. Aktywny telewizyjny komentator sportowy dla (m.in. rozgrywek judo podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio 2016), działacz na rzecz promocji judo i sportu, w tym uczestnik „Spotkań z Olimpijczykiem” organizowanych przez PKOl dla młodzieży szkolnej. Stopień mistrzowski 5 dan.
Marek Borowski
Dr nauk humanistycznych ze specjalnością pedagogika resocjalizacyjna, wieloletni wykładowca akademicki w Szkole Wyższej im Pawła Włodkowica w Płocku fili w Wyszkowie i Iławie. Autor ponad 60 artykułów i 12 książek z zakresu pedagogiki wczesnoszkolnej i resocjalizacji. Przygodę z judo rozpoczął w 1985 roku w klubie Gwardia Warszawa. Jest trener judo ze stopniem 2 DAN oraz instruktorem kulturystyki. Posiada również brązowy pas w karate Shotokan. Aktywny uczestnik zawodów judo form kata – w 2015 roku zajął IV miejsce na Mistrzostwach Polski (kata – nage no kata), 2016 – IV miejsce na Mistrzostwach Polski – (kata me no kata).
Olga Zwolak
Treningi judo rozpoczęła w roku 1986 w klubie AZS AWF Warszawa pod okiem trenerki Małgorzaty Śliwy, a następnie kontynuowała naukę u trener Wojciecha Borowiaka. Od roku 1996 jest aktywnym sędzią judo i te umiejętności rozwija nieprzerwalnie do dziś – aktualnie jako sędzia związkowy może sędziować największe imprezy w Polsce. W 2001 roku skończyła warszawski AWF uzyskując trenera 2 klasy. Od roku 2000 uczy wychowania fizycznego na wszystkich poziomach edukacji, obecnie uczy w liceum. Nie ukrywa, że jej największym marzeniem i wyzwaniem jest wychowanie Mistrza.
Karolina Koszela
Członek klubu judo AZS UW od 2002 roku i pomimo ukończenia kariery sportowej w 2013 roku, wciąż aktywnie uczestniczy w treningach tej sekcji. Jest najmłodszym członkiem rodziny, dla której judo jest życiową pasją, dlatego korzysta z trenerskiego doświadczenia swojego taty, siostry i szwagra. Na co dzień Karolina jest studentką dietetyki na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, a ponieważ za swoje prawdziwe powołanie uważa pomaganie innym, w przyszłości chce zostać lekarzem. Posiada stopień mistrzowski I DAN.
Radosław Gaczyński
Swoją przygodę z judo rozpoczął w 1996 roku, jest wychowankiem klubu AZS UW. Zaszczepioną w dzieciństwie pasję i miłość do tego sportu nie zgasiła nawet doznana na stosunkowo wczesnym etapie rywalizacji kontuzja – mimo zakazu startów wciąż doskonalił swoją wiedzę i umiejętności, trenując z najlepszymi trenerami i zawodnikami w Polsce. Licencję instruktorską uzyskał w 2013 roku i od tego czasu koncentruje się na zarażaniu pasją do sportu nie tylko dzieci, lecz także młodzież i dorosłych, zachęcając ich do przezwyciężania kolejnych barier i pokonywania własnych słabości. Swoje doświadczenie trenerskie wspiera bogatą wiedzą psychologiczną: ukończył jedyny w Polsce program studiów z zakresu psychologii sportu na Uniwersytecie SWPS. Posiada stopień mistrzowski III DAN.
Karolina Grochowska
Członek klubu judo AZS UW od 2002 roku i pomimo ukończenia kariery sportowej w 2013 roku, wciąż aktywnie uczestniczy w treningach tej sekcji. Jest najmłodszym członkiem rodziny, dla której judo jest życiową pasją, dlatego korzysta z trenerskiego doświadczenia swojego taty, siostry i szwagra. Na co dzień Karolina jest studentką dietetyki na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, a ponieważ za swoje prawdziwe powołanie uważa pomaganie innym, w przyszłości chce zostać lekarzem. Posiada stopień mistrzowski I DAN.
Grzegorz Zimecki
Instruktor judo, student dziennikarstwa. Najważniejsze osiągnięcia zawodnicze:
2013 Akademickie Mistrzostwa Polski Seniorów – III miejsce -100kg
2014 Młodzieżowe Mistrzostwa Polski – III miejsce -100kg
2015 Mistrzostwa Polski Młodzieży – III miejsce +100kg
Ewa Gaczyńska
(3 Dan) – swoje pierwsze kroki stawiała właśnie na macie, ponieważ trenowanie i nauczanie judo jest u niej tradycją rodzinną (trenerem judo jest również ojciec, siostra oraz mąż!). Członkiem sekcji judo klubu AZS Uniwersytetu Warszawskiego jest od roku 1997. W jej dorobku sportowym znajdują się dwa brązowe medale Mistrzostw Polski (juniorzy, młodzież), w latach 2007-2013 była członkiem kadry narodowej w judo. Jest wielokrotną medalistką akademickich Mistrzostw Polski i Pucharów Polski. Zajęcia judo prowadzi od 2010 roku, początkowo jako instruktor, a obecnie trener judo 2 klasy. Posiada tytuł magistra biotechnologii medycznej (Uniwersytet Warszawski), jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego i warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Pracuje jako dietetyk i specjalista ds. żywienia w sporcie. zadbajmyozdrowie.pl
Bartek Rejniak
Wykształcenie wyższe, licencjat w specjalnosci turystyka, hotelarstwo. Licencjonowany instruktor Judo, oraz kulturystyki i fitness, trener personalny. Wielokrotny medalista mistrzostw makroregionu Warszawskiego, dwukrotny akademicki v-ce mistrz Polski, złoty medalista Pucharu Polski Masters, aktywny zawodnik w formule Masters. Pasjonat kulturystyki, fitness, przygotowania metorycznego sportowców, dietetetyka ukierunkowana pod cele treningowe.
Szymon Szymański
Instruktor judo, absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej na kierunku pedagogika, ukończył studia podyplomowe z zakresu wychowania fizycznego.