Aktualności

Majlinda Kelmendi i Shohei Ono najlepszymi zawodnikami IJF 2016

Majlinda Kelmendi i Shohei Ono najlepszymi zawodnikami IJF 2016

Majlinda Kelmendi i Shohei Ono najlepszymi zawodnikami IJF 2016

Mistrzowie olimpijscy z Rio 2016 Majlinda Kelmendi (Kosowo) i Shohei Ono (Japonia) zostali wybrani na zawodników roku 2016 w plebiscycie Światowej Federacji Judo (IJF). Wyboru dokonywali fani judo poprzez oddawania głosów na swoich idoli na facebooku IJF.

Dwukrotna mistrzyni świata z kategorii -52kg Majlinda Kelmendi, która w Rio wywalczyła pierwszy w historii złoty medal olimpijski dla Kosowa, otrzymał 5299 głosów. Drugie miejsce przypadło mistrzyni olimpijskiej z kat -57 kg Brazylijce Rafaeli Silvie – 2565 głosów, która wyprzedziła dwukrotną mistrzynię olimpijską Amerykankę Kayla Harrison z kat. -78 kg.

W rywalizacji mężczyzn najwięcej głosów otrzymał dwukrotny mistrz świata Japończyk Shohei Ono. Zawodnik Tenri University na Igrzyskach w Rio 2016 w kategorii -73kg był klasą samą dla siebie wygrywając wszystkie walki w pięknym stylu przed czasem. Na jego osobę oddano 2166 głosów. Drugie miejsce z dorobkiem 983 głosów przypadło królowi wagi ciężkiej (+100 kg) Francuzowi Teddy Rinerowi. Trzecie miejsce trafiło do sensacyjnego mistrza olimpijskiego w kat. -66 kg Włocha Fabio Basile, na którego oddano 668 głosów.

Gratulacje dla zwycięzców!

Czytaj więcej