Aktualności Slider

Krzysztof Wiłkomirski i Kacper Larem brązowymi medalistami Mistrzostw Polski!

Podczas rozgrywanych w Katowicach Mistrzostw Polski Seniorów w Judo barwy Judo Legii Warszawa reprezentowało dwóch zawodników – Krzysztof Wiłkomirski (-73kg) i Kacper Larem (-100kg). Po emocjonujących walkach obaj wrócili z medalami!
W weekend 22-23 października na Hali Sportowej katowickiej AWF rozegrane zostały jubileuszowe, 60-te Mistrzostwa Polski Seniorów w Judo. Wśród 176 startujących judoków z całego kraju nie zabrakło reprezentantów Judo Legii Warszawa. W sobotę w najliczniej obstawionej kategorii wagowej do 73kg wystąpił Krzysztof Wiłkomirski – założyciel, prezes i jeden z trenerów naszego Klubu, w niedzielę wystartował nasz drugi zawodnik, walczący w wadze do 100kg Kacper Larem.

Krzysztof Wiłkomirski w fazie eliminacyjnej pokonał kolejno Macieja Kowalskiego (KJ Koka Jastrzębie Zdrój), Pawła Wawrzyczka (AZS AWF Katowice) i Michała Kubań (WKS Gwardia Warszawa). Dopiero w półfinale nieznacznie bo stosunkiem kar 2:1 uległ reprezentantowi gospodarzy, późniejszemu zwycięzcy całego turnieju Wiktorowi Mrówczyńskiemu. W decydującym pojedynku, niesiony dopingiem niezawodnych kibiców – naszych najmłodszych klubowych zawodników i ich rodziców, którzy przyjechali aż z Warszawy, Krzysztof Wiłkomirski pokonał Adama Brysza (również AZS Katowice), zdobywając tym samym swój czternasty medal z Mistrzostw Polski Seniorów i dając doskonały przykład naszej młodzieży.

Równie dobrze spisał się w niedzielę Kacper Larem, pokonując w pierwszej walce przed czasem aktualnego Mistrza Polski Juniorów Kacpra Szczurowskiego (AZS Gliwice). W pojedynku półfinałowym niestety lepszy okazał się Mariusz Krueger (WKS Gwardia Warszawa), ale już w walce o trzecie miejsce Kacper Larem nie dał szans swojemu rywalowi, Danielowi Moskal (UKS Kodokan Toruń) powiększając swoją kolekcję o brązowy medal Mistrzostw Polski.

Nasi wychowankowie mają z kogo brać przykład i liczymy na to, że za kilka lat oni także będą osiągać takie wyniki!