Aktualności

Treningi w ramach Legia Tennis Schools

Treningi w ramach Legia Tennis Schools

Chcielibyśmy wszystkim zawodnikom Judo Legia Warszawa zaproponować dodatkową aktywność w postaci zajęć / treningów w ramach Legia Tennis Schools. Dla wszystkich regularnie uczęszczających na treningi judo mamy specjalną ofertę. Zapraszamy na dwa darmowe treningi aby zapoznać się z nową dyscypliną i spróbować swoich sił na korcie. Wszystkich zainteresowanych zaprosimy później do regularnych treningów i do rozpoczęcia nowej przygody w ramach Legia Tennis Schools!

Zapisy na próbne treningi:
Dagmara Sinkiewicz / kom: +48 518 499 389
e-mail: akademiatenisowa@legia.pl

Więcej informacji znajdziecie Państwo poniżej oraz na www.tenislegia.pl

legia-tennis-schools

Czym jest Legia TENNIS SCHOOLS?
Legia TENNIS SCHOOLS to treningi tenisa dla zawodników poniżej 10 roku życia, które odbywają się według systemu Tenis 10. Oznacza to, że wielkość kortu i siatki, rodzaj piłek (a dokładnie wysokość na jaką się odbijają) oraz długość rakiet dostosowana jest do wieku oraz umiejętności zawodnika. W praktyce, dzieci grają mniejszymi rakietami, na małych siatkach oraz zmniejszonym korcie, po to aby gra i nauka była dla nich łatwiejsza i atrakcyjniejsza. Dzięki temu już 3-latki mogą rozpocząć swoją przygodę z tenisem!

Ponadto, zajęcia w Akademii Tenisa Legia Warszawa przeprowadzane są według autorskiego programu szkolenia Legia Tennis Schools. Podczas godzinnego treningu, dzieci nie tylko poznają podstawowe uderzenia na korcie, takie jak forehand i backhand, ale i wszechstronnie się rozwijają, trenując przy tym takie umiejętności, jak koordynacja, czy szybkość.

Jak wyglądają treningi LegiaTENNIS SCHOOLS?
Treningi Legia TENNIS SCHOOLS trwają pełną godzinę zegarową. Dzieci trenują w małych 4-6 osobowych grupach, prowadzonych przez wykwalifikowaną do pracy z dziećmi kadrę trenerską. Trening rozpoczyna zawsze rutynowa rozgrzewka. Po niej następuję część techniczna, w czasie której zawodnicy poznają i szkolą elementy techniczne, takie jak forehand czy backhand. Pod koniec treningu organizowane są rozegrania punktowe, podczas których dzieci mają okazję do pierwszej rywalizacji na korcie. Bez względu na wiek, dzieci realizuję te same zadania, lecz o różnym, dostosowanym do ich wieku poziomie trudności. Wszystkie ćwiczenia organizowane są w formie zabaw, tak aby przyswajanie umiejętności było dla młodych adeptów jak najatrakcyjniejsze.

Jak przygotować się do treningów Legia TENNIS SCHOOLS?
Na treningi Legia TENNIS SCHOOLS należy ubrać się w strój sportowy, posiadać buty na płaskiej podeszwie oraz mieć ze sobą wodę. Jest również możliwość wypożyczenia rakiet na czas zajęć (bez dodatkowych opłat). Służymy również pomocą w doborze i kupnie odpowiedniego rozmiaru rakiet.

Co warto jeszcze wiedzieć na temat treningów Legia TENNIS SCHOOLS?
W każdej godzinie treningowej odbywają się zajęcia kilku grup równocześnie, różniących się stopniem zaawansowania zawodników (od początkujących do zaawansowanych). Dzięki temu każdy z uczestników będzie mógł dołączyć do odpowiedniej dla siebie grupy treningowej.

Korzyści z uczestnictwa w treningach Legia TENNIS SCHOOLS dla całej rodziny
Wraz z rozpoczęciem szkolenia Legia TENNIS SCHOOLS, wyrabiane są każdemu zawodnikowi (bezpłatne) licencje Tenis 10 (do wyrobienia licencji potrzebne są: imię, nazwisko oraz adres zamieszkania), które dają możliwość uczestnictwa w Turniejach Tenis 10 oraz reprezentowania Klubu Tenisowego Legia Warszawa. Stając się zawodnikiem Legii, dzieci wraz z rodzicami mają również możliwość chodzenia (bezpłatnie) na wszystkie mecze Legii odbywające się na Stadionie Legii Warszawa na Trybunę Rodzinną.

tennis_schools_gotowi_na-treningi_1200

Czytaj więcej